Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши суд органлари  ва оммавий  ахборот воситалари ходимлари ҳамда блогерлар билан конструктив ҳамкорликни янги босқичга кўтариш ва ҳуқуқий тарғибот ишлари самарадорлигини ошириш мақсадида   Т А Н Л О В  эълон қилади  Танловда ҳуқуқий мавзуга ихтисослашган оммавий ахборот воситалари вакиллари ва блогерлар ўз ижодий ишлари билан қатнашишлари мумкин. Ижодий ишлар мавзу долзарблиги, танқидларнинг холис ва асослиги ҳамда муаллифнинг касбий маҳоратдан келиб чиқиб, танлов ҳайъати аъзолари томонидан баҳоланади. Ғолиблар 1, 2, 3-ўрин тарзида босма нашрлар, телерадио ва интернет йўналиши бўйича аниқланиб, Судьялар олий кенгашининг махсус совғаси  билан тақдирланади. Бундан ташқари ҳуқуқий тарғибот ишларида алоҳида фаоллик кўрсатаётган судьялар ва суд ходимларини рағбатлантириш мақсадида “Энг яхши ҳуқуқ тарғиботчиси” номинацияси бўйича ҳам ғолиблар шу тариқа аниқланади ва тақдирланади. Танловда иштирок этиш истагида бўлганлар жорий йилда  чоп этилган (эфирга узатилган) ҳуқуқий мавзудаги материалларини (PDF шаклида ва тегишли ҳаволаларни кўрсатган ҳолда) шу йилнинг 5 декабрь санасигача “ТАНЛОВГА” номи билан қуйидаги электрон-манзилга юбориш сўралади: info@sjco.uz Танловга тақдим этиладиган ижодий ишларга муаллифнинг  фаолияти тўғрисида қисқача маълумот, паспорт нусхаси, яшаш манзили ва боғланиш телефонлари рақами илова қилиниши лозим. Ғолибларнинг тақдирлаш маросими 2022 йил декабрининг охирги ўн кунлигида ўтказилади. Қўшимча маълумот учун тел: (071) 215 73 15    Судьялар олий кенгаши
Т А Н Л О В ! Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши қуйидаги бўш судьялик лавозимларига танлов эълон қилади
Жиноят ишлари бўйича судларда: ЖИБ Андижон шаҳар судининг судьяси ЖИБ Асака туман судининг судьяси (2 нафар) ЖИБ Чуст туман судининг судьяси ЖИБ Қўқон шаҳар судининг судьяси ЖИБ Олмалиқ шаҳар судининг судьяси ЖИБ Учтепа туман судининг судьяси ЖИБ Шайхонтоҳур туман судининг судьяси   Фуқаролик ишлари бўйича судларда: ФИБ Пешку туманлараро судининг судьяси ФИБ Қарши туманлараро судининг судьяси ФИБ Навбаҳор туманлараро судининг судьяси ФИБ Учқудуқ туман судининг раиси ФИБ Самарқанд шаҳар судининг судьяси ФИБ Қумқўрғон туманлараро судининг судьяси ФИБ Фарғона туманлараро судининг судьяси ФИБ Бекобод туманлараро судининг судьяси ФИБ Чирчиқ туманлараро судининг судьяси ФИБ Миробод туманлараро судининг судьяси ФИБ Мирзо Улуғбек туманлараро судининг судьяси ФИБ Яккасарой туманлараро судининг судьяси   Иқтисодий судларда: Бўстон туманлараро иқтисодий судининг судьяси Избоскан туманлараро иқтисодий судининг судьяси Учқудуқ туманлараро иқтисодий судининг раиси Чуст туманлараро иқтисодий судининг судьяси Гулистон туманлараро иқтисодий судининг судьяси Қўқон туманлараро иқтисодий судининг судьяси Риштон туманлараро иқтисодий судининг судьяси Зангиота туманлараро иқтисодий судининг судьяси   Маъмурий судларда: Андижон туманлараро маъмурий судининг судьяси Навоий туманлараро маъмурий судининг судьяси   Изоҳ: Судьялар олий мактаби таҳсилини муваффақиятли тамомлаган ва 35 (ўттиз беш) ёшдан кичик бўлмаган номзодлар ариза билан Судьялар олий кенгашига ёзма ёки электрон шаклда (info@sjco.uz) мурожаат қилишлари мумкин. Ариза тақдим этишнинг охирги муддати: 2021 йил 19 август соат 18:00
8 Август 2022 2702
Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши қуйидаги бўш судьялик лавозимларига танлов эълон қилади. Фуқаролик ишлари бўйича судларда: ФИБ Андижон туманлараро судининг судьяси (2 нафар) ФИБ Асака туманлараро судининг судьяси ФИБ Бухоро туманлараро судининг судьяси ФИБ Термиз туманлараро судининг судьяси ФИБ Гулистон туманлараро судининг судьяси ФИБ Фарғона туманлараро судининг судьяси Иқтисодий судларда: Избоскан туманлараро иқтисодий судининг судьяси Чуст туманлараро иқтисодий судининг судьяси Қўқон туманлараро иқтисодий судининг судьяси Риштон туманлараро иқтисодий судининг судьяси Маъмурий судларда: Андижон туманлараро маъмурий судининг судьяси Нукус туманлараро маъмурий судининг судьяси Изоҳ: Судьялар олий мактаби таҳсилини муваффақиятли тамомлаган ва 35 (ўттиз беш) ёшдан кичик бўлмаган номзодлар ариза билан Судьялар олий кенгашига ёзма ёки электрон шаклда (info@sjco.uz) мурожаат қилишлари мумкин. Ариза тақдим этишнинг охирги муддати: 2021 йил 7 декабрь, соат 18:00.
6 Декабрь 2021 1264
Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши қуйидаги бўш судьялик лавозимларига танлов эълон қилади. Жиноят ишлари бўйича судларда: Иқтисодий судларда: ЖИБ Пахтакор туман судининг раиси ЖИБ Самарқанд шаҳар судининг судьяси ЖИБ Сардоба туман судининг раиси Фуқаролик ишлари бўйича судларда: ФИБ Андижон туманлараро судининг судьяси (2 нафар) ФИБ Асака туманлараро судининг судьяси ФИБ Бухоро туманлараро судининг судьяси ФИБ Денов туманлараро судининг судьяси ФИБ Термиз туманлараро судининг судьяси ФИБ Оқолтин туманлараро судининг раиси ФИБ Шайхонтоҳур туманлараро судининг судьяси Избоскан туманлараро иқтисодий судининг судьяси Шаҳрисабз туманлараро иқтисодий судининг судьяси Чуст туманлараро иқтисодий судининг судьяси Қўқон туманлараро иқтисодий судининг судьяси Риштон туманлараро иқтисодий судининг судьяси Тошкент туманлараро иқтисодий судининг судьяси Маъмурий судларда: Ҳарбий судларда: Андижон туманлараро маъмурий судининг судьяси Нурафшон туманлараро маъмурий судининг судьяси Фарғона ҳарбий судининг раиси Изоҳ: Судьялар олий мактаби таҳсилини муваффақиятли тамомлаган ва 35 (ўттиз беш) ёшдан кичик бўлмаган номзодлар ариза билан Судьялар олий кенгашига ёзма ёки электрон шаклда (info@sjco.uz) мурожаат қилишлари мумкин. Ариза тақдим этишнинг охирги муддати: 2021 йил 15 ноябрь соат 18:00.
5 Ноябрь 2021 1283
Т А Н Л О В ! Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши қуйидаги бўш судьялик лавозимларига танлов эълон қилади.
Жиноят ишлари бўйича судларда:ЖИБ Самарқанд шаҳар судининг судьясиЖИБ Қибрай туман судининг судьясиЖИБ Қуйичирчиқ туман судининг судьясиЖИБ Чилонзор туман судининг судьяси Фуқаролик ишлари бўйича судларда:ФИБ Андижон туманлараро судининг судьясиФИБ Асака туманлараро судининг судьясиФИБ Шеробод туманлараро судининг судьясиФИБ Сирдарё туманлараро судининг судьяФИБ Фарғона туманлараро судининг судьясиФИБ Боғот туманлараро судининг судьяси (2 нафар)ФИБ Шовот туманлараро судининг судьясиФИБ Зангиота туманлараро судининг судьясиФИБ Чирчиқ туманлараро судининг судьясиФИБ Миробод туманлараро судининг судьяси (2 нафар)ФИБ Мирзо Улуғбек туманлараро судининг судьясиФИБ Учтепа туманлараро судининг судьясиФИБ Шайхонтоҳур туманлараро судининг судьясиФИБ Яккасарой туманлараро судининг судьяси (2 нафар) Иқтисодий судларда:Избоскан туманлараро иқтисодий судининг судьясиДенов туманлараро иқтисодий судининг судьясиЮқоричирчиқ туманлараро иқтисодий судининг судьясиТошкент туманлараро иқтисодий судининг судьяси (3 нафар) Маъмурий судларда:Қарши туманлараро маъмурий судининг судьясиНурафшон туманлараро маъмурий судининг судьяси (3 нафар)Тошкент туманлараро маъмурий судининг судьяси (2 нафар) Изоҳ: Судьялар олий мактаби таҳсилини муваффақиятли тамомлаган ва 35 (ўттиз беш) ёшдан кичик бўлмаган номзодлар ариза билан Судьялар олий кенгашига ёзма ёки электрон шаклда (tanlov@sjco.uz) мурожаат қилишлари мумкин.Ариза тақдим этишнинг охирги санаси 2021 йил 17 сентябрь.
9 Сентябрь 2021 1319
ТАНЛОВ ! Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши қуйидаги бўш судьялик лавозимларига танлов эълон қилади.
Жиноят ишлари бўйича судларда: Қорақалпоғистон Республикаси жиноят ишлари бўйича Тахтакўпир туман судининг раиси (1 нафар) Жиззах вилояти жиноят ишлари бўйича Зарбдор туман судининг раиси (1 нафар) жиноят ишлари бўйича Мирзачўл туман судининг раиси (1 нафар) Сурхондарё вилояти жиноят ишлари бўйича Денов туман судининг судьяси (1 нафар) Тошкент вилояти жиноят ишлари бўйича Олмалиқ шаҳар судининг судьяси (1 нафар) жиноят ишлари бўйича Юқоричирчиқ туман судининг судьяси (1 нафар) Тошкент шаҳри жиноят ишлари бўйича Бектемир туман судининг судьяси (1 нафар) жиноят ишлари бўйича Миробод туман судининг судьяси (1 нафар) жиноят ишлари бўйича Чилонзор туман судининг судьяси (1 нафар) жиноят ишлари бўйича Шайхонтоҳур туман судининг судьяси (1 нафар) жиноят ишлари бўйича Яшнобод туман судининг судьяси (1 нафар)   Фуқаролик ишлари бўйича судларда: Андижон вилояти фуқаролик ишлари бўйича Андижон туманлараро судининг судьяси (2 нафар) фуқаролик ишлари бўйича Наманган туманлараро судининг судьяси (1 нафар) Фарғона вилояти фуқаролик ишлари бўйича Қўқон туманлараро судининг судьяси (1 нафар) фуқаролик ишлари бўйича Сўх туман судининг раиси (1 нафар) фуқаролик ишлари бўйича Боғот туманлараро судининг судьяси (2 нафар) Тошкент вилояти фуқаролик ишлари бўйича Чирчиқ туманлараро судининг судьяси  (2 нафар) Тошкент шаҳри: фуқаролик ишлари бўйича Миробод туманлараро судининг судьяси (2 нафар) фуқаролик ишлари бўйича Мирзо Улуғбек туманлараро судининг судьяси  (1 нафар) фуқаролик ишлари бўйича Учтепа туманлараро судининг судьяси (1 нафар) фуқаролик ишлари бўйича Шайхонтоҳур туманлараро судининг судьяси (2 нафар) фуқаролик ишлари бўйича Яккасарой туманлараро судининг судьяси (1 нафар)   Иқтисодий судларда: Наманган вилояти Наманган туманлараро иқтисодий судининг судьяси (1 нафар) Сирдарё вилояти Гулистон туманлараро иқтисодий судининг судьяси (1 нафар) Тошкент вилояти Бекобод туманлараро иқтисодий судининг судьяси (1 нафар) Юқоричирчиқ туманлараро иқтисодий судининг судьяси (1 нафар) Тошкент шаҳри Тошкент туманлараро иқтисодий судининг судьяси (1 нафар)   Изоҳ: Судьялар олий мактаби таҳсилини муваффақиятли тамомлаган ва 35 (ўттиз беш) ёшдан кичик бўлмаган номзодлар ариза билан Судьялар олий кенгашига ёзма ёки электрон шаклда (tanlov@sjco.uz) мурожаат қилишлари мумкин. Ариза тақдим этишнинг охирги санаси 2021 йил 12 август
9 Август 2021 1724
Судьялар олий кенгаши бўш судьялик лавозимларига танлов эълон қилади.
Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши бўш судьялик лавозимларига танлов эълон қилади.  Андижон вилояти бўйича: фуқаролик ишлари бўйича Андижон туманлараро суди судьяси (1 нафар)  Қашқадарё вилояти бўйича: жиноят ишлари бўйича Қарши шаҳар судининг судьяси (1 нафар)  Фарғона вилояти бўйича: фуқаролик ишлари бўйича Қўқон туманлараро суди судьяси (1 нафар); фуқаролик ишлари бўйича Риштон туманлараро суди судьяси (1 нафар).  Хоразм вилояти бўйича: фуқаролик ишлари бўйича Боғот туманлараро суди судьяси (1 нафар).  Тошкент виояти бўйича: фуқаролик ишлари бўйича Чирчиқ туманлараро суди судьяси (2 нафар); фуқаролик ишлари бўйича Зангиота туманлараро суди судьяси (1 нафар); жиноят ишлари бўйича Зангиота туман суди судьяси (1 нафар); Бекобод туманлараро иқтисодий суди судьяси (1 нафар).  Тошкент шаҳри бўйича: фуқаролик ишлари бўйича Миробод туманлараро суди судьяси (2 нафар); фуқаролик ишлари бўйича Учтепа туманлараро суди судьяси (1 нафар); фуқаролик ишлари бўйича Шайхонтаҳур туманлараро суди судьяси (1 нафар); фуқаролик ишлари бўйича Яккасарой туманлараро суди судьяси (1 нафар); Тошкент туманлараро иқтисодий суди судьяси (2 нафар).   Изоҳ: Судьялар олий мактаби таҳсилини муваффақиятли тамомлаган ва 35 (ўттиз беш) ёшдан кичик бўлмаган номзодлар ариза билан Судьялар олий кенгашига ёзма  ёки электрон шаклда (murojaat@sudyalaroliykengashi.uz) мурожаат қилишлари мумкин. Ариза тақдим этишнинг охирги санаси 2021 йил 10 июнь